وارد کننده انواع نخ جوت در ایران

خرید نخ جوت

خرید نخ جوت

امروزه با پیشرفت صنعت پتروشیمی و صنایع شیمیای ، تولید و خرید نخ های شیمیایی و پلاستیکی بسیار رونق پیدا کرده است و طور فراگیری استفاده می شود . که البته خرید نخ جوت نیز در کشور های اروپایی و غذبی رو به افزایش است . به علت میزان تولید بالای این الیاف ، قیمت تمام شده کمتری دارد و به صورت گسترده در صنایع مختلف همچون فرش و پوشاک استفاده می شود . نخ های شیمیایی به واسطه ماهیتی که دارند دارای طول عمر بالایی هستند ، در مقابل این مزیت می تواند خود عامل منفی باشد ، زیرا این الیاف نمی تواند در محیط زیست تجزیه شود و برای سال ها در طبیعت باقی می ماند .  در این مقاله سعی شده است درباره خرید نخ جوت به همراه نکاتی درباره استفاده این نخ داده بشود که در ادامه می توانید مشاهده نمایید.

 
آشانایی کامل با نخ جوت

براش آشنایی باید اینگونه بیان داشت که این الیاف اگر در تهیه البسه استفاده شود ممکن بوی نامطبوع تولید کند که آزار دهنده است . در کنار تولید نخ های شیمیایی ، الیاف طبیعی هم وجود دارد که هم از نظر کیفیت و هم مقاومت قابل قبول هستند . نخ جوت یکی از آن دسته الیافی است که از گیاهی به همین نام تولید می شود . گیاهی با ساقه های بلند به درازای 4 متر که فقط در مناطقی با رطوبت کافی می روید . از جمله مناطقی که برای کشت این محصول مناسب هستند می توان به کشورهای شرقی آسیا اشاره کرد . به طوری که این کشورها سهم عمده ای از بازار جهانی را در دست دارند .
بعد از کشت این گیاه باید ساقه آن توسط فرایند خاصی تبدیل به نخ شود . در گذشته این گیاه هم در ایران کشت می شده . امروزه نخ جوت را به عنوان یک از الیافی سلولوزی میشناسند که کاملا طبیعی است و از مواد شیمیایی و پلاستیکی تهیه نمی شود . این نخ را از گیاهی به همین نام بهره برداری می کنند از این رو این  الیاف می تواند دوباره توسط محیط جذب شود و آلودگی برای طبیعت نداشته باشد .
ساقه گیاه کناف یا همان جوت را پس از خشک کردن در هوای آزاد ، برای رسیندگی به کارخانه حمل می کنند .  همان نفت که می تواند محصولات جانبی بسیار زیادی داشته باشد ، از  الیاف جوت هم می توان محصولات پرکاربرد فراوانی تهیه کرد . از الیاف این نخ می توان به راحتی در صنایع مختلف به عنوان مواد اولیه استفاده کرد . در تولیدات مبلمان منزل به وفور از نخ جوت استفاده می شود . همچنین این نخ به عنوان بهترین گزینه برای بسته بندی انواع مختلف کالا به کار برده می شود .
در گاهی موارد نخ جوت را با پشم ترکیب می کنند تا بتوانند به نخ های با کیفیت تری دست پیدا کنند و این نخ ترکیبی در ساخت پارچه استفاده می شود . حتی مخلوط این نخ با پنبه به عنوان یکی از محصولات جانبی مورد استفاده قرار می گیرد . نخ جوت ارزان است به همین دلیل برای مصارف زیادی کاربرد دارد . گیاه جوت را باید در مناطق با رطوبت بالا کشت کرد زیرا نیاز به آب بسیار زیاد برای رشد دارد . زمین های هندوستان و بنگلادش مستر مناسبی برای تولید گیاه جوت دارد . همین عامل مثبت باعث شده که نخ جوت در این کشور ها بسیار زیاد تولید شود و سهم عمده ای در بازار جهانی دارند .خرید از بازرگانی بهار

بازرگانی بهار از بزرگترین وارد کنندگان نخ جوت با کیفیت در ایران است و بهترین نخ را در بازار عرضه می کند . شما می توانید با مراجعه به سامانه اینترنتی شرکت بهار از محصولات این شرکت دیدن فرمایید . این شرکت محصولات خود را با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان قرار می دهد .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

واحد تحقیق و توسعه

لینکهای مرتبط