وارد کننده انواع نخ جوت در ایران

نخ جوت چیست

 در این مقاله توضیحات کامل مربوط به نخ جوت قرار داه شده است که شما میتوانید در ادامه آن را مطالعه و مشاهده بفرمایید .

نخ جوت ( گیاه کنف )
کنف یک گیاه بوده و جزء گیاهان یکساله محسوب می شود که درارای ریشه های عمیق و متراکم و سفید رنگ است . این گیاه برای رویش ، نیازمند مناطق خاصی مثل مناطق استوایی است . این گیاه در مناطقی نظیر هندوستان ، بنگلادش ، چین ، تایلند از طریق کاشت بذر تولید می شود و از خانواده پنیرکان و از جنس گیاه ختمی می باشد . گیاه کنف ( نخ جوت ) به علت ظرافت و استحکام زیاد در صنایع نساجی ، تولید فرش های ماشینی ، موکت ، گلیم ، پارچه ، بارپیچهای مخصوص ، چتای و طناب ، کیف ، مبلمان ، اثاثیه منزل  ، تورهای ماهیگیری ، صنعت بسته بندی و حتی صنعت کشاورزی برای نگهداری مواد غذایی استفاده می شود . کیفیت نخ جوت برای موارد ذکر شده تایید شده است . نخ جوت به دلیل داشتن رسانش الکتریکی در صنایع عایقکاری نیز گاها استفاده می شود . نخ جوت علاوه بر این که خاصیت رسانش دارد اما هیچگونه حساسیتی برای پوست ایجاد نمی کند . دامنه جغرافیایی کشت نخ جوت بسیار زیاد است و از محدوده 45 درجه عرض جغرافیایی شمالی تا 30 درجه عرض جغرافیایی جنوبی در جنوب آفریقا کشت می شود . طول و قطر نخ جوت بستگی به نوع کشت و محیط کشت دارد بطوریکه طول آن از یک متر تا چهار متر متغیر است و قطر آن از 8 میلی متر تا 25 میلی متر می تواند تغییر کند . هم چنین رنگ ساقه نخ جوت بسته به انواع نخ جوت ، سبز ، قرمز و یا ارغوانی است .

 

نخ جوت کاشان
در پوست ساقه کنف ، الیافی به صورت یک لایه نرم وجود دارد که چوب میانی آن نیز استوانه قطوری است که از الیاف چوب کوتاه می باشد و وسط آن مغز چوب پنبه مانندی دارد . ساقه خشک نخ جوت نیز کاربرد دارد . ساقه خشک آن در صنعت تولید کاغذ مورد استفاده قرار می گیرد . برگهای نخ جوت نیز خوراکی است و به عنوان سبزی مصرف می شود . بذر نخ جوت دارای 20 درصد روغن خوراکی است که از این حیث نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد .


نخ جوت را گاها با الیاف طبیعی و مصنوعی دیگر مخلوط می کنند که حتی رنگ های سلولزی را به خود جذب کند .با وجود اینکه جوت توسط الیاف ارزان مصنوعی مشابه در بعضی از صنایع جایگزین شده است ولی خاصیت زیست محیطی آن برای ذخیره مواد غذایی به مدت طولانی کاربرد دارد که نمی تواند توسط هیچ یک از الیاف مصنوعی این نیاز و این خاصیت برآورده شود . طبیعتا قیمت نخ جوت نسبت به دیگر الیاف مصنوعی جایگزین بیشتر است . که این امر به خاطر خواص منحصر به فرد نخ جوت نسبت به دیگر الیاف مصنوعی است .
چتایی ، جوت یا کنف هندی ، نوعی گیاه بلند و طویل ، نرم وبراق است که می تواند به صورت نخی مستحکم درآید و مورد استفاده قرار گیرد . این گیاه به صورت سالانه کاشت و برداشت می شود . آب وهوای مناسب برای کاشت نخ جوت ، گرم ( 20 تا 40 درجه ) و مرطوب ( 70 تا 80 درصد ) می باشد . بزرگترین تولید کنندگان چتایی ، هند و بنگلادش هستند .

خرید نخ جوت
کارخانه بهار جوت در زمینه انواع نخ جوت کاشان فعالیت می کند . شما برای خرید نخ جوت در بهترین کیفیت می توانید از سایت بهار جوت به صورت آنلاین اقدام کنید . فروش نخ جوت در بهترین کیفیت و با تضمین اصالت کالا در سایت بهار جوت امکان پذیر می باشد . شما می توانید قیمت نخ جوت را درسایت بهار جوت مشاهده کنید و در صورت پیدا کردن کالای مناسب خود به صورت عمده اقدام کنید .

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

واحد تحقیق و توسعه

لینکهای مرتبط