وارد کننده انواع نخ جوت در ایران

نخ جوت تهران

 

 

نخ جوت تهران

در این مقاله در مورد نخ با کیفیت جوت تهران و نحوه عمل آوری این نخ توضیح خواهیم داد . نخ جوت در ئاقع یک نخ طبیعی است مانند نخ پشم که از موی حیوانات اهلی به دست می اید . با این تفاوت که نخ جوت از ساقه های گیاهی به همین نام تولید می شود . در هندوستان و بنگلاد تولید نخ جوت با کیفیت بسیار زیاد است . به طور طبیعی گیاه جوت نیازمند آب و هوای مرطوب و بارانی است . در این مقاله از فروشگاه سعی شده است توضیحات کاملی برای نخ جوت تهران و همچنین کاربرد این نخ و طریقه واردات آن توسط شرکت بهارجوت داده بشود که در ادامه این مقاله توصیه میکنیم همراه ما باشید.

 

نحوه تولید نخ جوت

گیاه جوت یک گیاه سالانه است . بعد از کاشت آن گیاه ، ساقه آن به حدود 3 تا 4 متر می رسد . ساقه های این گیاه جدا می شود و به محیطی برده می شود تا به خوبی خشک شود . در بعضی از موارد این نخ ها را در هوای ازاد خشک می کنند . بعد از خشک شدن رنگ این تارها به طلایی تغییر می کند . این تارهای بلند را برای بافته شدن به داخل کارخانه هدایت می کنند . در ان جا این نخ ها توسط کارگران ریسیده می شود . کشور های شرق اسیا از جمله تولیدکننگان عمده نخ جوت در جهان هستند علت این موضوع این است که در این کشور نیروی کار بسیار ارزان می باشد و برای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی مناسبی دارد . همچنین این کارگران از توقع کمتری برخوردار هستند و می توانند با کمترین دست مزد حاضر به کار شوند .کاربرد نخ جوت تهران

نخ جوت از جمله پرکاربردترین الیاف جهان است . صنایع مختلفی از این نخ استفاده می کنند . نخ جوت به دلیل دوستدار محیط زیست بودن در طبیعت تجزیه می شوند پس گزینه مناسبی برای بسته بندی کالاها و حمل و نقل ان ها است . در صنعت شیلات و ماهی گیری از این نخ ها برای بسته بندی استفاده می شود . همچنین نخ های جوت این قابلیت را دارند که تبدیل به محصولات جانبی دیگری تبدیل شوند . این نخ ها را می توان به صورت تسمه بافت . تسمه های با عرض های متخلف و در حدود 10 سانتی متر . این تسمه ها به دلیل مقاومت بالای کششی بسیار مستحکم هستند . کاربرد دیگر نخ جوت این است که ابن نخ ها را به صورت پارچه می بافند و ان را به صورت گونی در می اورند . از این گونی ها برای برنج و دیگر غلات استفاده می شود . به علت وجود فضای خالی بین الیاف نخ جوت ، امکان تهویه هوا بین دانه های غلات وجود دارد و از پوسیدگی این نخ ها جلوگیری می کند .
در گذشته برای ایزوگام کردن پشت بام ها از قیرگونی استفاده می کردند . آن گونی های قدیمی از نخ های جوت بافته شده بودند . در صنعت لوله کشی ساختمان نیز برای اب بندی لوله ها یاب از الیاف جوت بهره می برند . این نخ ها از مقاومت الکتریکی بالای برخوردار هستند و می توانند در صنعت برق به عنوان عایق استفاده می شود .


واردات نخ جوت توسط شرکت بهارجوت

شرکت بهار جوت از جمله بزرگترین توزیع کنندگان نخ جوت در ایران برای واردات است . این شرکت با وردات نخ های با کیفیت نخ جوت ، سهم عمده ای در واردات نخ جوت در ایران و عرضه انواع نخ از جمله نخ جوت با کیفیت کاشان را دارد .

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

واحد تحقیق و توسعه

لینکهای مرتبط