وارد کننده انواع نخ جوت در ایران

درباره نخ جوت

جوت به صورت یک لیف طبیعی در کشورهایی مانند هند ، چین ، بنگلادش و تایلند رشد و پرورش داده می شود و عمدتا برای بسته بندی صنعتی و غذای و تولید کالاهای نساجی از جوت استفاده می شود . از ویزگی های تولیدات و مصنوعات تهیه شده از جوت می توان به مقاومت مکانیکی بالا ، داشتن سطح نرم ، هزینه پایین اشاره کرد که در مصارفی همچون بسته بندی مواد در انبار استفاده می شود. در این موارد سطح پر از حفره بسته ها امکان تهویه را برای اجناسی همچون دانه ها و سبزیجات می دهد که بتوان بدون فاسد شدن آنها را طولانی تر نگه داری کرد. در ادامه سعی شده است توضیحات کامل درباره نخ جوت داده شود.

 عرضه نخ جوت
جوت از جمله الیاف طبیعی است که دوستدار محیط زیست است و به راحتی در طبیعت تجزیه می شود ضمن اینکه این الیاف جوت که از انواع جوت می باشد قابلیت بازیابی و استفاده دوباره در محیط زیست را داراست. در این میان الیاف جوت معایبی نیز دارد از جمله اینکه ظاهری خشن و سفت و زمخت دارد. زود چروک می شود و قابلیت کشش و شستشوی ضعیف و ایجاد رگه های رنگی بعد ار رنگرزی دارد. بر اساس آمار ارائه شده از سوی مراجع بین المللی ، کشورهای بنگلادش و هند به عنوان عمده تولید کنندگان نخ جوت در مصنوعات ساخته شده از آن ها به شمار می روند. در چند سال اخیر با سرمایه گذاری های انجام شده در هند ، این کشور به عنوان رقیبی جدی برای بنگلادش جهت صادرات نخ جوت مبدل گشته است.

واردات نخ جوت
بر اساس آمار ، واردات جوت در دنیا ، عمده بازار مصرف نخ جوت مشتمل بر کشورهای آسیایی مانند ترکیه ، ایران و چین می باشد. علیرغم رشد چشم گیر تولید نخ جوت در کشور هند ، برخی از تولیدکنندگان هندی با ارائه محصولات و فرآورده هایی خاص قیمت ارزان تر از حد میانگین بازار جهانی منجر به تعادل بازار و ایجاد نگاهی منفی به جوت هندی شده است. با وجود محیطی رقابتی در بازارهای داخلی و جهانی ، تضمین کیفیت به عنوان رکنی اساسی و مهم جهت فروش نخ جوت و صادرات نخ جوت نسبت به قیمت نخ جوت تمام شده ارجحیت داشته که این خود قابل ادراک با توجه به سیاست عملکردی بسیاری از کمپانی های معتبر در جهان می باشد. در ادامه نیز باید بیان داشت بازرگانی بهار عرضه کننده برترین نخ جوت بوده و شما می توانید با خیال راحت خرید نخ جوت خود را از بازرگانی بهار انجام دهید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

واحد تحقیق و توسعه

لینکهای مرتبط