وارد کننده انواع نخ جوت در ایران

تولید نخ جوت

 

تولید نخ جوت شامل مراحل خاصی می باشد مانند ریسندگی ، رتینگ و تطبیق محیطی. در حین این مراحل بعد از جداسازی جوت از ساقه ، جوت به مدت زمان 2 تا 3 روز در محیط  آزاد قرار می گیرد و آنگاه  آن را برای انجام یک سری عملیات مانند ریسندگی به کارخانه ارسال می کنند. سیستم ریسندگی مداوم جوت شامل عملیات اصلی می باشد که در زیر به ان اشاره می کنیم. با در نظرن گرفتن  وجود تعداد بسیار زیادی از الیاف کوتاه قد در تولید نخ جوت، باعث توزیع نامتناسب در این نوع نخ،  و این امر باعث تغییر در خواص نخ جوت می شود و از این رو با تعداد زیادی از انواع نخ جوت مواجهیم . در ادامه این مقاله سعی شده است توضیحات کامل برای تولید نخ جوت و ویژگی خرید نخ جوت با کیفیت از بازرگانی بهار داده بشود


 
تولید نخ جوت
با توجه به نکته های که در بالا اشاره شد لازم است که در حین تولید نخ جوت نظارت کافی بر روند تولید باشد تا از کیفیت نخ جوت مطمئن شویم. به علت وجود داشتن تعداد زیادی از الیاف کوتاه در نخ جوت ، امکان تولید نخ جوت در حد الیاف پنبه امکان پذیر نیست. علت وجود پدیده پرزدهی در نخ های جوت به به دلیل بودن نخ های کوتاه است. میزان مقاومت نخ های جوت در مرجله کاردینگ عامل موثری در کیفیت نخ جوت و طول الیاف آن است. امکان بررسی طول هر یک از الیاف نخ جوت وجود ندارد زیرا این الیاف به صورت دسته در کنار هم قرار دارند

عوامل و فاکتورهای مختلفی در کاهش میزان نایکنواختی نخ جوت موثر است که در ذیل به آن اشاره می کنیم.
اعمال کشش مناسب نخ جوت
یکنواختی متوازن در اخرین کشش
کم کردن فاصله بین غلتکهای کشش
استفاده از کندانسور برای تولید چسبندگی بهتر نخ جوت  
با توجه به ویژگی نخ جوت فاصله بین اپرون ها مناسب انتخاب شود
عوامل متعددی در استحکام نخ جوت موثر است که می توان به موارد زیر اشاره کرد  مقاومت و قدرت کشش بالا ، میزان طول ایالف خام ، میزان نقاط باریک ، میزان بهم ریختگی مقاط نازک و مدل تاب. در حین تولید تاب نخ جوت ، الیاف دراز باعث تولید پیچیدگی در نخ جوت می وشد  و این موضوع از عوامل موثر در در مقاومت و استحکام الیاف نخ جوت می شود.
امروزه با پیشرفت تگنولوژی روش های متفاوتی برای تولید نخ جوت به کار می رود. با در نظر گرفتن روش های تولید نخ جوت و تکنولوژی به کار رفته در آن ، نخ جوت به انواع مختلفی تقسیم بندی میشود که از معروف ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
نخ های با کاربری تجاری ، نخ جوت صد در صد ، نخ جوت سنگین ، طناب و ریسمان ، نخ ظریف و باریک
 بازرگانی بهار عرضه کننده نخ جوت با برترین کیفیت بوده و فروش نخ جوت را برای رفاه متشتریان در سایت قرار داده است تا شما بتوانید با خیال راحت ، خرید نخ جوت را به دور از مشکلات حمل و نقل و جابجایی ها انجام بدهید. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

واحد تحقیق و توسعه

لینکهای مرتبط